چوپان دروغگو

داستان راستان

**************

این داستان جالبی که این پایین نوشته رو حتما بخونین آخه اول یاد گذشته می افتین بعد یاد این دور و زمونه . در ضمن طنز هم هست کلی می خندید . این داستان رو با وضع الان مقایسه کن..... حقیقته مگه نه...
گاو ما ما می کرد...گوسفند بع بع می کرد ...سگ واق واق می کرد
و همه با هم فریاد می زدند حسنک کجا کجا گشنمونه به خدا
شب شده بود اما حسنک به خانه نیامده بود.حسنک مدت های زیادی است که به خانه نمی آید. او به شهر رفته و در آنجا شلوار جین و تی شرت های تنگ به تن می کند. او هر روز صبح به جای غذا دادن به حیوانات جلوی آینه به موهای خود ژل می زند. موهای حسنک دیگر مثل پشم گوسفند نیست چون او به موهای خود گلت می زند.دیروز که حسنک با کبری چت می کرد .کبری گفت تصمیم بزرگی گرفته است. کبری تصمیم داشت حسنک را رها کند و دیگر با او چت نکند چون او با پتروس چت می کرد. پتروس همیشه پای کامپیوترش نشسته بود و چت می کرد. پتروس دید که سد سوراخ شده اما انگشت او درد می کرد چون زیاد چت کرده بود و حسابی اس ام اس بازی کرده بود.
او نمی دانست که سد تا چند لحظه ی دیگر می شکند. پتروس در حال چت کردن غرق شد. برای مراسم دفن او کبری تصمیم گرفت با قطار به آن سرزمین برود اما کوه روی ریل ریزش کرده بود. ریزعلی دید که کوه ریزش کرده اما حوصله نداشت. ریزعلی سردش بود و دلش نمی خواست لباسش را در آورد. ریزعلی چراغ قوه داشت اما حوصله درد سر نداشت. قطار به سنگ ها برخورد کرد و منفجر شد. کبری و مسافران قطار مردند. اما ریزعلی بدون توجه به خانه رفت. خانه مثل همیشه سوت و کور بود. الان چند سالی است که کوکب خانم همسر ریزعلی مهمان ناخوانده ندارد او حتی مهمان خوانده هم ندارد. او حوصله ی مهمان ندارد. او پول ندارد تا شکم مهمان ها را سیر کند. او در خانه تخم مرغ و پنیر دارد اما گوشت ندارد. او کلاس بالایی دارد او فامیل های پولدار دارد. او آخرین بار که گوشت قرمز خرید چوپان دروغگو به او گوشت خر فروخت. اما او از چوپان دروغگو گله ندارد چون دنیای ما خیلی چوپان دروغگو دارد. به همین دلیل است که دیگر در کتاب های دبستان آن داستان های قشنگ وجود ندارد ........ یه خرده فکر کن ... به نتایج خوبی میرسی . . .

با تشکر از وبلاگ قاب شیشه ای
/ 4 نظر / 71 بازدید
سمیه

چقد قشنگ و غمناک[ناراحت] واقعی و تلخ ماجرایی که همه ما آن را خوب می شناسیم و خیلی راحت از کنار آن می گذریم حق با شماست ...

س.ب

بی مزه بود

ح...

حق با تو دوست من

فهیم

سلام واقعا جالب بود واقعیتی سمبل گونه که مثال عینی و تلخ آنرا در جای جای جامعه ایرانی قابل مشاهده است.خیانت و نامردی و از همه بد تر بی تفاوتی مردم نسبت به یکدیگر.آیا می توان به آینده امید داشت؟؟!!